Len tak blúdila svetom a mlčky sa pýtala prečo....

Autor: Mária Zajacová | 23.3.2011 o 15:39 | (upravené 23.3.2011 o 15:45) Karma článku: 5,04 | Prečítané:  923x

Zrazu akoby zablúdila. Ocitla sa vo svete, ktorý jej len podlamuje kolená, ocitla sa na dne svojich síl, na dne ktoré ešte  neokúsila. Nechcela nikoho, nechcela nič, nechcela kráčať ani ísť. Nevedela vyrieknuť, ani jediné slovo, nevedela vydať žiadny zvuk, a pritom sa chcela stále naokolo pýtať prečo. Prečo práve ona, prečo svet je ku nej taký zlý, načo vôbec má zmysel sa tu takto trápiť? Nepovedala, čo sa stalo, ani kde nastal ten zlom, len mlčky bezducho kráčala a vykrikovala v duchu prečo.

Zastavila ju ona. Pre niekoho víla, pre niekoho anjel, no pre väčšinu ľudí len obyčajný človek. Nepýtala sa jej nič, nepýtala sa žiadne otázky, ani nezačala dávať žiadne rady. Len videla, že dievča je na pokraji všetkých svojich síl, a horko ťažko stojí na nohách. A tak začala vravieť...

„Máš v sebe bolesť, a cítiš zlosť, nevieš ani vysloviť ten hnev čo v sebe máš. Hneváš sa na seba, hneváš sa na svet, prečo práve tebe sa všetko zlo stalo. Vidíš a máš pred sebou len ten svoj kríž, nehľadíš na nič okolo, a snažíš sa zhodiť ho zo seba. Je to ale kríž, ktorý sa odteraz stáva tvojím spoločníkom, tvojím každodenným bremenom, tvojou ťažkosťou, ktorej sa nezbavíš. Nech už sa ti stalo hocičo, či to bol rozchod, či to bola smrť niekoho z tvojich blízkych, či si stratila zmysel vidieť a cítiť zmysel života, nech už to bolo hocičo, už je to v tebe. Máš to hlboko v sebe, na tom najhlbšom a najúprimnejšom mieste. Nechcem aby si prestala plakať, nechcem aby si sa usmievala keď to tak necítiš. Vezmi ale svoj kríž, postav sa s ním a začni kráčať, ak budeš vládať dnes len dva kroky, tak urob dva. Ak zvládneš zajtra tri, urob tri. Nežiadam od teba silu, keď vidím, že ju nemáš, nechcem ale aby si spadla hlbšie, a už nikdy sa nezdvihla. Máš svoj život, máš ten dar. Je len tvoj, a v tom si jedinečná. Je na tebe, ako ho prežiješ, či v utrpení alebo v priznaní si, že už nastal čas niesť svoj kríž. Nech ti bol daný akokoľvek, je tvoj, musíš sa s ním stotožniť, neodíde sám od seba, ani sa nebude s tebou tešiť. Ale prosím ťa len o jedno, nedovoľ aby ten kríž vzal to posledné čo ti zostalo, a to je tvoja duša. Tá zostáva s tebou stále, pri tvojich radostiach i pádoch. Je tvoja, je s tebou a práve ona sa stala tvojím najlepším priateľom. Nestrať ju. Želám ti, aby som ťa raz ešte stretla a videla, že svoj kríž nesieš ty, a nie tvoj kríž nesie teba. Zbohom."

Žena sa postavila a odišla. Dievča si len sadlo na lavičku a začalo plakať. Tak hlboko a úprimne, až začala cítiť, že bremeno odpadá. Po hodinách sa postavila, vzala svoj kríž a začala s ním kráčať životom....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?