Novodobá Mária pod krížom...

Autor: Mária Zajacová | 23.1.2011 o 16:20 | (upravené 23.1.2011 o 18:59) Karma článku: 7,85 | Prečítané:  987x

Cítila sa tak bezmocná a bezbranná, slzy jej pokryli celú tvár, ústa jej kričali a uši počúvali len tie najhoršie veci. Chcela ho brániť, no bol proti nej celý svet, chcela pomôcť no mohla iba ticho stáť a pozerať sa na utrpenie jej syna...

Mala materinský cit, ktorý síce niektorým matkám na tomto svete bohužiaľ chýba ale stále sú na tejto zemi matky ako bola Mária. Matky, ktoré odmalička vychovávajú svoje deti, matky ktoré s nimi robia prvé kroky a učia ich prvé slova a nakoniec sa musia pozerať na ich utrpenie. Ťažko sa dá bolesť matky keď ubližujú jej dieťaťu k niečomu inému prirovnať, a preto sa právom vraví, že najťažšie je ak matka prežije svoje dieťa. V dnešnej dobe sa to bohužiaľ stáva veľmi často. Vtedy sa musela Mária pozerať na to, ako jej syna pribíjajú na kríž, na to ako jej pred očami zomiera a poslednýkrát vydýchne. Dnešná „novodobá Mária" sa musí pozerať na to, ako sa jej dieťa ničí a zomiera jej pred očami. Napríklad ak jej dieťa trpí na anorexiu. Bohužiaľ, dnes sú štatistiky čoraz vyššie a vyššie a v mnohých prípadoch sa stane, že dieťa zomrie. Matka je v tej chvíli bezbranná a bezmocná a pokiaľ nepomôžu ani lekári akoby len „stála pod krížom svojho vlastného dieťaťa."

Tak ako matka, ktorej dieťa zíde na zlé chodníčky, či už začne byť závislé od návykových látok, či automatoch sa tiež cíti ako „novodobá Mária pod krížom." Áno, existujú predsa liečebne, pre ľudí s takými závislosťami ale bohužiaľ stáva sa, že nepomôžu ani tie. A vtedy je tu znova len bezmocná, utrápená matka, ktorá tak túži po záchrane, no stáva sa každým dňom bezmocnejšou.

Príkladov na „novodobú Máriu pod krížom" by sme našli neúrekom. Bola tu Mária na začiatku a vždy sa nájde matka, ktorá sa jej bude v tomto utrpení podobať. I keď sa stáva, že za také utrpenie si občas môžu ich deti sami, stále sú a zostanú jej deťmi. Matka, tá ktorá svoje dieťa miluje nadovšetko zostane vždy len matkou, milujúcou a nadovšetko obetavou.

Každé jedno dieťa na svete, i keď je dospelé, by sa preto malo snažiť aby bola na neho matka hrdá a aby sa z nej jeho pričinením nikdy nestala „novodobá Mária pod krížom."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Soros je všade. Orbánov verejný nepriateľ číslo jeden

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Vnášanie Kaliňáka do osád je novou tradíciou

Treba sa postaviť chrbtom a potom takto zariekať: že bude viac policajtov.


Už ste čítali?