Človek nepotrebuje vzor, aby sa niekým stal...

Autor: Mária Zajacová | 20.4.2011 o 15:16 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1160x

Dnešný svet preferuje ľudí individualistov, ale zároveň vám predkladá na stránkach časopisov a v televízii samé „vzory". Už odmalička vám je kladená otázka, koho vy považujete za váš osobný vzor. Samozrejme otázka sa každým rokom ba možno i mesiacom mení, ale niektorým sa stáva, že prídu do štádia, kedy si uvedomia, že vzor nepotrebujú

Ako malé dieťa nemáte samozrejme jasne vytýčené vyššie ciele, ani príliš nerozmýšľate nad tým ako ľudia ovplyvňujú váš svet, a preto bez rozmýšľania uvediete hneď niekoľko vzorov. Postupom času si však uvedomuje, že pre vás by mal byť vzorom nejaký človek, ktorý niečo v živote dobré dokázal, niekto koho uznáva väčšina ľudí, niekto na koho by ste sa chceli v skutočnosti i vy sami podobať a vo vašich snoch sa ním občas stanete. Je to ale skutočne tak?

Potrebujete vy, ako samostatná osoba, s individuálnymi potrebami a pocitmi vytyčovať si nejaký vzor, podľa ktorého sa chcete riadiť? Nie je to náhodou v tom, že si istých ľudí vážite a obdivujete za to, čo urobili pre svet alebo konkrétne pre vás? Nezamieňate slovíčko obdiv so vzorom? Skutočne potrebujete mať vzor preto, aby ste sa stali užitočným a potrebným človekom? Omyl. Nie je to tak.

Vy sami ste individuálna osobnosť, ktorá môže vo svete niečo dokázať a stať sa vzorom pre tých, ktorý si ešte neuvedomujú, že oni samotný sú sami pre seba vzor. Ste samostatná substancia tohto sveta, doplňujete svet ako jedna puzzla, ktorá stále robí hodnotný celý obrázok. Ak by jedna puzzla chýbala už by to nebol obrázok. A tak je to aj s vami. Nepotrebujete žiadny vzor, ani osobnosť na ktorú sa treba podobať, stačí byť sám sebou.

Dokázať niečo vo svojom živote, a stať sa sám sebe vzorom môžete iba vtedy, ak si uvedomíte, že je treba byť sám sebou. Je umenie naučiť sa vážiť si sám seba, so všetkými svojimi vonkajšími či vnútornými chybami, ale iba to je zárukou, že sa stanete vzorom sami sebe.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?