Levanduľové nebo

Autor: Mária Zajacová | 26.8.2011 o 11:39 | (upravené 26.8.2011 o 11:46) Karma článku: 5,88 | Prečítané:  1103x

  „Je tu nádherne. Všade je ticho, počujem len jemný šum levandúľ – tak krásne sviežich, ktorých vôňa ma opantáva vždy, keď sa tu skryjem. Všetko je preč, nič nepočujem, len sa neviem vynadívať na ich krásne farby – hoci zbožňujem toto nebo, som tu znova preto, lebo...

Prišiel už domov. Tak ako obvykle, nervózny a páchne. Mama mi už z kuchyne kričí, aby som sa skryla pod posteľ, ja však ešte chvíľu stojím za dverami, ale len chvíľu. Nedá sa pozerať ani počúvať čo jej hovorí. Najskôr začne neumytými riadmi, potom mu nechutí obed a už to začne. Hneď ako začne mama plakať  utekám pod posteľ - do levanduľového neba.

Je tu krásne, ticho, nič nepočujem, zatvorím oči a vidím len prekrásne levanduľové pole. Cítim sa ako v nebi, nie je tu chladno ani teplo, len mi jemne vejú vlasy a tá jemná vôňa levandúľ je cítiť všade. Akoby sa na mňa usmievali, smejem sa aj ja. Neplačem, nemračím sa, ale smejem sa, tak ako sa levandule smejú na mňa. Neviem prečo, ale nikdy si nemôžem ani jednu levanduľu vziať domov, nejde to, nejde odtrhnúť ani sa jej dotknúť. A ja by som tak veľmi chcela vziať jednu mamičke, aby neplakala keď príde ocko.

Zrazu počujem mamin hlas, otvorím oči a vidím ju ležať vedľa mňa. Plače a prosí ma, aby som ju vzala do môjho levanduľového neba, tak jej len poviem, aby si zatvorila oči a neplakala, že tam nikto neplače, len sa všetci usmievajú. Ona mi na to len povedala: „Neboj zlatko nebudem, ocko už išiel preč."

 

 

Z denníka 11-ročnej Lenky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?