Nebuďme s tými, čo nám diktujú pravidlá....

Autor: Mária Zajacová | 24.10.2011 o 11:17 | (upravené 24.10.2011 o 11:30) Karma článku: 14,59 | Prečítané:  2054x

Nastúpim do autobusu a vidím, že sa mi ešte ušlo posledné miesto na sedenie, tak si natešená a unavená po celom dni prisadnem k mladému dievčaťu. Mala krásne dlhé hnedé vlasy, ktoré boli kvapkami dažďa, ktoré celý deň padali jemne zatočené. Spýtala som sa, či si môžem prisadnúť, a v tom na mňa pozreli tajomné hlboké hnedé oči plné smútku. Usmiala sa však a povedala : „Áno, nech sa páči.“

fotka stiahnutá z: ://www.kafe.czfotka stiahnutá z: ://www.kafe.cz

Netrvalo však dlho a dali sme sa spolu do reči, hoci ona len letmo myknutím pleca a kývnutím hlavy odpovedala dlhú dobu. Po dvoch zástavka však nastúpila skupina mladých a postavili sa vedľa nás. Dievča zostalo ešte viac smutné a odvrátilo hlavu. Mne bolo jasné, že asi je to nejaká skupina, ktorú veľmi dobré pozná. A nemýlila som sa. Len čo sa postavili vedľa nás začali s ohováraním, úškrnmi, posmeškami a ukazovaním na to milé dievča vedľa mňa. Najskôr to začalo poznámkami o výzore, neskôr sa pridal prospech v škole a nakoniec to zavŕšili komentovaním jej rodiny. Hoci stáli vedľa nás len dve zástavky stihli to mladé pekné dievča vedľa mňa tíško rozplakať. V tom však už šla vystupovať aj ona, a tak som vystúpila i ja.

Vonku som ju zastavila, sadli sme si na lavičku a po nejakej dobe mi len tíško rozprávala, že v podstate oni majú pravdu. Že má krivý nos, veľký zadok, učí sa príliš dobre na to, aby bola obľúbená a jej rodičia nemajú ani zďaleka toľko peňazí koľko ostatní. To dievča bolo tými posmeškami natoľko opantané, že im plne verilo a vžila sa s nimi.

 

Tak sme sa začali rozprávať a dospeli sme k záveru, že každý človek na svete má niečo pekné v sebe či na sebe. Pre niektorých ľudí sú to len dlhé vlasy, štíhla postava a obľúbenosť v škole. No byť pekný na duši, je niečo oveľa cennejšie. Mať milujúcich rodičov je viac, ako rodičov, ktorí vám platia všetko okolo vás, len váš čas s nimi je príliš krátky. A učiť sa zle len pre obľúbenosť v škole je rovnako veľká chyba, ako urobiť nejakú chybu v práci, len aby ste boli obľúbení.

Nevravím, že dievča odchádzalo domov plné optimizmu a šťastia, ale odišlo s pocitom, že aj ona je na svete dôležitá, a že nemusí strácať čas s ľuďmi, ktorí jej diktujú pravidlá. Navyše pri odchode sa na mňa usmiala a povedala mi, že hoci nemá ten najkrajší nos ani zadok na svete, má nohy, ktoré ju povedú k tým správnym ľuďom....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Boj proti establišmentu? Ako prežiť nápor terorizmu a fanatizmu

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu označiť kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?