Jedným úderom zahodil náš svet...

Autor: Mária Zajacová | 20.1.2012 o 16:11 | (upravené 20.1.2012 o 16:17) Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1356x

„Nie, vydržím to. Veď v podstate ešte o nič vážne nejde. Mnohé sú na tom oveľa horšie ako ja. Stále si nič vážne nestalo, len sem-tam trošku zveličuje moje nedostatky. Ale to sa dá predsa prehliadnuť, veď aj mama mi vravela, že dokonalý chlap predsa neexistuje. A už viem, že mala pravdu...“

Sedela v parku, bokom od všetkých ostatných mamičiek a len z diaľky dávala pozor na Tamarku. Veď má len štyri a pri takých deťoch človek nikdy predsa nevie. Zrazu si však k nej prisadla ďalšia mamička a pýta sa: „Vy ste tu tiež nová? My sme sa minulý týždeň prisťahovali. Bývame v tom modrom paneláku.“ Chvíľku Silvia počkala a hneď čo si uvedomila, že je to v podstate jej nová susedka, ktorú ešte nevidela, zoznámila sa  a po hodinke už sedela doma na káve s novou susedkou Zdenkou. Po hodinke sa však už Zdenka ponáhľala domov, aby stihla navariť večeru.

No len čo Zdenka odišla vrátil sa domov už Milan. Samozrejme ako to už bývalo dlho zvykom opitý. Tak sa Silvia zobrala aj sa Tamarkou do izby a pustila si s ňou rozprávku. Vedela totiž, že Milan začne vyvádzať a tak chcela, aby to Tamarka čo najmenej počula, hoci to bolo počuť vždy aspoň o štyri poschodia nižšie.

Všetko sa však po hodinách utĺmilo a Milan zaspal. Tak ako vždy. A ráno už čakali Silviu prestreté raňajky, zatiaľ čo Milan už bol na ceste do škôlky s Tamarkou. „Veď žiadna rodina nie je dokonalá, a neubližuje nám predsa...“, utešovala sa Silvia.

Poobede sa znova vybrala do parku. O chvíľočku už pri nej sedela Zdenka a už aj sypala zo seba sťažnosti, že nejaký sused opitý doma asi vyvádzal. Ako veľmi samozrejme ľutuje ale zároveň nechápe ženu čo s ním žije. Veď vraj z nej musí byť úplná troska. „No ty to chápeš Silvia? Lebo ja nie, ani by som sa nečudovala, keby chodila s monoklami. Určite som ju preto ešte nevidela“, vyhŕkla zo seba Zdenka. Na to sa však už Silvia nezmohla ani na slovo a odišla domov.

To ju však už čakal Milan, samozrejme opitý, a najnovšie ju karhal za to, že mu neoprala rifle, ktoré si chcel obliecť do práce, hoci v skrini mu viseli ďalšie troje. Po hodinách sa to však vystupňovalo a stalo sa to, čo Zdenka predpovedala. Udrel ju. Tak silno, až jej začala tiecť krv nielen z nosa ale aj z hlavy. Zmohla sa len na jediné: vzala do náručia Tamarku, zabuchla dvere a utekala rýchlo preč.

Zaklopala rýchlo na prvé dvere čo uvidela a otvorila Zdenka: „Bože, Silvi, prepáč, ja, ja som nevedela, že to ... že to ty...“, hľadala rýchlo slová. „Nie, neospravedlňuj sa, to ja som spravila chybu. Čakala som, že sa zmení. Dlho a dlhé roky. Stále som dúfala, že to nezájde tak ďaleko Zdenka, ale on jediným úderom zahodil celý náš spoločný vysnívaný svet....“ Zdenka sa nezmohla na žiadne slová, tak len prichýlila Silviu s Tamarkou a vytáčajúc políciu dúfala, že Silvia s Tamarkou začnú odznova...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?